Robiły interesy na podróbkach

Zabawki i ubrania z „oryginalnymi” metkami zabezpieczyli włodawscy policjanci. Podrobionym towarem handlowały kobiety w Okunince i Urszulinie. Teraz sprzedawczyniom podróbek grozi wysoka kara, a nawet odsiadka.

– Włodawscy policjanci do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą realizowali czynności wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – W trakcie tych działań weryfikowali posiadane informacje dotyczące sprzedaży artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

W efekcie zabezpieczyli ponad 100 sztuk zabawek od właścicielki jednego ze stoisk handlowych w Okunince oraz prawie 100 sztuk ubrań sprzedawanych przez 59-latkę z Lublina na targowisku w Urszulinie. Policjanci przedstawili kobiecie zarzut przeciwko ustawie Prawo własności przemysłowej. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia. Trwają dalsze czynności w tej sprawie – ustalamy kolejnych pokrzywdzonych i wartość strat powstałych w wyniku tej działalności. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here