Roboty i eksperymenty dla dzieci

W pierwszy weekend października Lubelski Park Naukowo-Technologiczny wypełni się tłumem zaintrygowanych dzieci, które wyruszą w bogatą w przygody podróż do świata nowoczesnych technologii, robotów i ciekawych eksperymentów.
– Chcemy pokazać rodzicom, jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji i wspierać ich w inspirowaniu dzieci do zadawania pytań i poszukiwania swoich pasji. Zależy nam, aby jak najwięcej maluchów po wyjściu z naszych warsztatów rozwijało swoje zainteresowania, dzięki czemu lepiej odnajdą się w szkole czy na studiach – mówi Marek Przystaś, założyciel Akademii Duckie Deck, która jest organizatorem wydarzenia.
Warsztaty Akademii odbędą się 1 i 2 października w siedzibie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Dobrzańskiego 3. Rodzice mają duży wybór warsztatów, na które mogą zapisać swoje pociechy – budowa robotów, tworzenie bajek przy użyciu techniki animacji poklatkowej czy nauka podstaw programowania to tylko część z przygotowanych zajęć. Oprócz zajęć, na które wymagana jest wcześniejsza rejestracja, organizatorzy zapraszają wszystkich do strefy otwartej – bez ograniczeń wiekowych i konieczności rejestracji. Tutaj na dzieciaki czeka strefa robotów, gry uczące podstaw programowania, kilkanaście elektronicznych gadżetów i wiele innych atrakcji. Najmłodsi spędzą kreatywnie czas na otwartych warsztatach plastycznych czy w strefie małych budowniczych z torami i mostami dla miniaturowych pociągów. Zapisy na wybrane warsztaty odbywają się na stronie Akademii Duckie Deck www.akademia.duckiedeck.com (EM.K.)