Rośnie armia przedsiębiorczych lublinian

Niemal 370 przedszkolaków z Lublina uczestniczyło w III edycji projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki” zdobywając wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Jego podsumowanie, połączone z wręczeniem certyfikatów uczestnictwa, odbyło się przed tygodniem w Parku Naukowo-Technologicznym.


– Zakończyliśmy trzecią edycję projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki”, który w ciekawy sposób przybliża najmłodszym tematykę podstaw ekonomii. Dzięki zastosowaniu metody nauki przez zabawę, poznawanie nowych zagadnień związanych z gospodarką miasta i szeroko rozumianą przedsiębiorczością jest atrakcyjną przygodą. Udział w projekcie to cenna lekcja dla dzieci, które w przyszłości z pewnością wykorzystają w praktyce poznane mechanizmy biznesowe i nabyte umiejętności interpersonalne – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ramach projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki” odwiedziły między innymi pracownię krawiecką, studio nagrań, zakład produkcji ziół. Dowiedziały się m.in. jak wygląda proces projektowania i tworzenia produktów, wcielały się w rolę redaktorów i operatorów kamer, podczas warsztatów Akademii Młodego Inżyniera miały szansę zbudować i zaprogramować robota – łódkę, a podczas spotkań z samorządowcami i bankowcami poznać podstawy zarządzania i ekonomii.

Tegoroczna edycja programu została przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. W projekcie udział wzięło 367 dzieci z 15 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli oraz 26 studentów. Przeprowadzono 100 godzin zajęć lekcyjnych, 75 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach i warsztatów z osobami kreatywnymi. Projekt realizowany przez UM Lublin wespół z UMCS we współpracy z NBP i lubelskimi przedsiębiorstwami i fundacjami. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here