Rośnie potęga turystyczna

Aż pięć propozycji z powiatu włodawskiego bierze udział w plebiscycie na „Najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego 2019”. Są to Jarmark Holeński, Festiwal Trzech Kultur, Sobótki Poleskie, Magiczne spotkania z naturą w PPN oraz Centrum Religijno-Zabytkowe w Hannie.

Organizatorem prestiżowego konkursu jest Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna. Laureatów wybierze specjalna kapituła, zaś użytkownicy fejsbuka zdecydują, jaki produkt otrzyma Nagrodę Internautów. By oddać głos na ulubioną propozycję należy ją zalajkować w utworzonym wydarzeniu dostępnym na stronie FB LROT. Wśród produktów znalazło się aż pięć reprezentantów powiatu włodawskiego. Są to: Jarmark Holeński, Festiwal Trzech Kultur, Sobótki Poleskie, Magiczne spotkania z naturą w PPN oraz Centrum Religijno-Zabytkowe w Hannie.

– Bardzo się cieszę, że nasz powiat ma tak silną „reprezentację” na tym konkursie, choć większych i mniejszych atrakcji mamy o wiele więcej – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Dobrze się dzieje, że coraz więcej osób z zewnątrz dostrzega drzemiący tu potencjał turystyczny i świadomie planuje spędzenie wolnego czasu nad Bugiem czy na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.

Jestem przekonany, że jak równy z równym możemy konkurować z najbardziej rozpoznawalnymi w kraju destynacjami turystycznymi, bo naszą kartą przetargową jest nie tylko piękna dziewicza przyroda, świetne zabytki, ale też cisza i spokój oraz wspaniali ludzie, którzych serdecznośc i gościnność nie mają sobie równych – dodaje starosta. (bm)