Rowerami dla Niepodległej

– Rower kojarzy nam się z wolnością. Dlatego postanowiliśmy połączyć jazdę na rowerze z pamięcią o tych, którzy o naszą wolność walczyli i za nią oddawali życie. Z okazji Święta Niepodległości zorganizowaliśmy rowerowy rajd dla uczniów wiodący przez miejscowości naszej przepięknej gminy – mówi Marzena Antoniuk, inicjatorka rajdu.

Rajd z okazji Święta Niepodległości był niesamowitą okazją do zademonstrowania swojej polskości oraz umiłowania wolności. Jego uczestnicy poznali miejsca oraz symbole z przeszłości upamiętniające wydarzenia związane z walką o niepodległość – opowiadała o nich Dorota Łubkowska, nauczycielka geografii. Uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej w kaplicy w Zbereżu odmówili modlitwę za Ojczyznę, a po odśpiewaniu hymnu „Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki” poznali losy kaplicy, która niegdyś była cerkwią.

Za aparatem stanęły Marzanna Demczuk i Ewa Chamelczuk. Rajd został zakończony pod pomnikiem Piłsudskiego usytuowanym przy gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Uhruskiej. Koordynatorem i inicjatorem rajdu była katechetka Marzena Antoniuk. (b)