Rowerzyści na alkoholowym dopingu

Normalny człowiek, mając 2 promile, nie jest w stanie prosto ustać, a co dopiero jechać rowerem. Tymczasem czterdziestolatek z gminy Włodawa poruszał się jednośladem, mając we krwi ponad 3 promile alkoholu!

W czwartek (9 lipca) przed południem policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch pijanych cyklistów. – Pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 32-latek z Włodawy na ulicy Długiej – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile.

O prawie promil więcej miał z kolei 40-letni rowerzysta z gminy Włodawa zatrzymany do kontroli przez mundurowych w Okunince. Obydwaj rowerzyści odpowiedzą za jazdę z promilami. Przypominamy, że alkohol to wciąż jedna z przyczyn wielu wypadków na drodze.

Apelujemy, aby nie kierować żadnym środkiem lokomocji pod działaniem alkoholu. Oprócz tego, że osoba poniesie konsekwencje prawne naraża życie i zdrowie swoje oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Stosujmy się do haseł jednej z kampanii informacyjnych: „Piłeś – nie jedź”. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here