Równo i bez wody

Urszuliński basen, czyli część drogi powiatowej od skrzyżowania z krajową 82-ką w stronę Andrzejowa wkrótce odejdzie do lamusa. Dobiega bowiem końca przebudowa tak samej drogi jak i położonego przy niej parkingu..

Ulica Pocztowa w Urszulinie zmienia się w błyskawicznym tempie. – Nie tak dawno, bo z początkiem czerwca, informowaliśmy o podpisaniu przez powiat włodawski z wojewodą lubelskim umowy na przebudowę prawie 3 kilometrów drogi powiatowej na odcinku Urszulin – Andrzejów – mówi starosta Andrzej Romańczuk.

– Inwestycja o wartości prawie 5 mln zł otrzymała wtenczas dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości połowy kosztów. Pozostałą kwotę uzupełniliśmy po połowie z budżetu powiatu i gminy Urszulin. Inwestycja ta niezwykle nas cieszy, bo droga była bardzo zdewastowana. Odcinek ten ma strategiczne znaczenie ze względu na gęstą zabudowę, licznie znajdujące się przy drodze firmy i instytucje.

Myślę, że w ciągu kilku lat uda nam się przebudować całą drogę pomiędzy Hańskiem a Urszulinem. Nie tak dawno położyliśmy nakładkę asfaltową w Kulczynie. Mogę też zdradzić, że niemal na pewno w tym roku podpiszemy umowę na odcinek Hańsk – Ujazdów – dodaje starosta. Za realizację inwestycji i przebieg prac przy tym zadaniu ze strony starostwa odpowiada Adam Panasiuk. – Jeszcze w lipcu przez Andrzejów wyłożono warstwę wyrównawczą asfaltu, dobiega też końca ułożenie chodnika – tłumaczy. – Postęp w pracach widać też na najbardziej kłopotliwym odcinku, tj. na ulicy Pocztowej w Urszulinie.

Droga jest teraz cała rozkopana, bo wykonano kanalizację burzową i przeniesiono kolidujące sieci. Prace ziemne już mamy zakończone, więc teraz trwa układanie krawężników i już wkrótce pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa. Jestem przekonany, że we wrześniu do Andrzejowa będziemy mogli bezpiecznie udać się rowerem po ścieżce rowerowej – dodaje Panasiuk.(bm)