Rozbudowa szkoły na Felinie już z pozwoleniem

Rozbudowa szkoły na Felinie już z pozwoleniem na budowę

O ile z drogami bywało różnie, to niemal wszystkie zaplanowane na ten rok inwestycje oświatowe były i są realizowane zgodnie z harmonogramem. A było ich niemało.


Niemal wszystkie, bo poślizg i to poważny jest z przebudową zabytkowego gmachu Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej. Miał skończyć się jesienią ubiegłego roku, ale z powodu konieczności wykonania dodatkowych prac budowlanych i rozszerzenie zadania o wymianę drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, remont trwał o ponad rok dłużej niż planowano i był o ponad 3 mln zł droższy (miał kosztować niecałe 12 mln zł). Uczniowie, choć wszystkie prace budowlane zostały już zakończone i trwa ich odbiór, nieprędko jednak wrócą do swojej szkoły. Najwcześniej stanie się to za kilka miesięcy, bo do wykonania została jeszcze winda, a ta dopiero jest na etapie projektowania.

Na innych placach bez problemów

Takich problemów udało się uniknąć na innych oświatowych inwestycjach. Zgodnie z harmonogramem przebiegła termomodernizacja m.in. SP nr 6, SP nr 18 czy SP nr 20. Budowlańcy uwijają się również przy budowie nowego segmentu dla Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej i hali sportowej dla I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica przy Al. Racławickich.

– Rozbudowa infrastruktury oświatowej oraz poprawa warunków lokalowych w lubelskich szkołach i przedszkolach są dla nas bardzo ważne. Dlatego cieszą nas rezultaty prac na obu placach budowy. Na Sławinie zakończyliśmy murowanie ścian pierwszego piętra, został też wylany strop i rozpoczęło się stawianie drugiego piętra. Przy budowie sali gimnastycznej dla liceum prace również przebiegają sprawnie – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

W przypadku ZS nr 12 do przyszłorocznych wakacji powstać ma dodatkowy pawilon dla działającego tam Przedszkola nr 86. Pomieści on łącznie 300 maluchów i pozwoli zwolnić salę w głównym budynku szkoły dla liczącej prawie tysiąc uczniów Szkoły Podstawowej nr 14.

Z kolei w budynku sali gimnastycznej przy I LO zakończyło się wykonywanie tynków, zbudowany jest też specjalny podest sędziowski. Na ścianach zewnętrznych budowlańcy rozpoczęli prace przy elewacji. Ruszyły też prace ziemne w związku z zaplanowanym drugim etapem prowadzonego zadania, czyli modernizacją kompleksu boisk sportowych. Całość robót powinna się tu zakończyć do wakacji przyszłego roku.

Budowlańców tylko patrzeć

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć rozbudowa SP nr 52 na Felinie. Przetarg na realizację tej inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” został rozstrzygnięty w marcu tego roku i właśnie udało się skompletować wszystkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia samym robót. – Jeśli chodzi o SP nr 52 to miasto dysponuje już pozwoleniem na budowę i przekazało wykonawcy plac pod inwestycję – potwierdzają urzędnicy. Rozbudowa, którą realizuje spółka Budimex, kosztować będzie ok. 17,9 mln zł. Powinna zakończyć się w listopadzie przyszłego roku. MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here