Rozśpiewana Włodawa, szczodrywki udane

(25 stycznia) XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem – Włodawa 2020 zgromadził w sali kina kilkuset uczestników reprezentujących 24 zespoły. Obok artystów z Lubelszczyzny byli przedstawiciele Ukrainy i Białorusi.

Festiwal otworzył wicestarosta Tomasz Korzeniewski. Wśród gości byli m.in. wicewojewoda Robert Gmitruczuk i przewodniczący obwodu miasta Brześć Walentyn Michałowskij. Chętnych na festiwal było tak wielu, że organizatorzy musieli skrócić występy artystów tylko do dwóch utworów. Łącznie uczestniczyło w festiwalu prawie 500 artystów, w tym połowa z zagranicy.

Występy oceniało jury w składzie: Janina Biegalska, ks. Jacek Piecha, ks. Jerzy Ignaciuk i Andrzej Sar. Po występach konkursowych swoje recitale przedstawili zwycięzcy poprzednich edycji oraz włodawska orkiestra dęta.

Zakończenie i rozdanie nagród nastąpiło w sali kina WDK.

Wyniki. Zespół z akompaniamentem: I miejsce – Zespół Chłopięcy z Łucka, II ex aequo – Skowronki z Łucka i Wołyńskie Słowiki z Łucka, III – Wodohraj z Zorańska; wyróżnienie – Koral z Kamienia; zespoły śpiewacze a’capella – I miejsce – Życzenie z Łucka, II – Miedunica z Klejnik, III ex aequo – Rakołupianki z Rakołup i Swańki z Wyryk; wyróżnienia: Kresowianki z Włodawy, Dołhobrodzkie Zadułyńce i Mała Tęcza z Olbrachtowa.

Głównym organizatorem i finansującym Festiwal było Starostwo Powiatowe we Włodawie, współorganizatorem – Włodawski Dom Kultury. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here