Rusza komunikacja nad Białe

Od 1 lipca ruszy komunikacja publiczna z Włodawy do Okuninki. Jednocześnie będzie skomunikowana z weekendowymi kursami szynobusu w Orchówku. Będzie pięć kursów dziennie. Przy okazji rusza też nowa trasa z Włodawy do Hańska – dwa razy dziennie w dni robocze.

Dzięki sfinansowaniu przewozów w znacznej części przez budżet państwa, udało się w powiecie włodawskim uruchomić od 1 lipca dwa dodatkowe kursy. Szczególnie popularna powinna być trasa z Włodawy do Okuninki, gdyż nad J. Białe ściągają każdego lata tłumy. Kurs będzie się zaczynał od szpitala we Włodawie poprzez ul. Chełmską, Rynek, os. Piastowskie i obwodnicą do Okuninki.

Kursy będą przez 7 dni w tygodniu 5 razy dziennie, począwszy od godz. 8.50. W soboty i niedzielę, kiedy jeździ szynobus do Orchówka z Chełma, trasa będzie tak zmieniona, by umożliwić dojazd chętnych do stacji kolejowej i ze stacji. Z przystanku w Rynku pojedzie więc do Orchówka i z powrotem, wracając potem na normalną trasę do Okuninki.

Również od 1 lipca rusza nowa trasa komunikacja publicznej z Włodawy do Hańska. Kursy będą dwa razy dziennie – rano i po południu. Trasa przebiegać będzie od Włodawy (szpital) przez Żłobek, Lutę, Żdżarkę, Szcześniki do Hańska i z powrotem.

– Liczymy na to, że dzięki tym dodatkowym kursom mieszkańcy, zwłaszcza ci pozbawieni możliwości poruszania się własnymi samochodami, będą mogli zaspokoić swoje podstawowe potrzeby – mówi Dariusz Makarewicz, kierownik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg włodawskiego starostwa.

W tym roku powiat włodawski zorganizował już 8 linii użyteczności publicznej.

Szczegółowy rozkład znajduje się na stronie powiatu włodawskiego w zakładce Powiatowe Przewozy Pasażerskie. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here