Ryk silników, zapach spalin i rock’n’roll

Korowód motocykli, które zjechały do Woli Uhruskiej na III Motopiknik, rozciągał się na kilka kilometrów. Po paradzie przyszła kolej na zabawę, a ta toczyła się w rytmie rock’n’rolla.

W ostatni weekend (20-21 lipca) błonia nad Pompką w Woli Uhruskiej po raz już trzeci stały się areną wyjątkowej imprezy. Mnóstwo fanów jednośladów przyjechało na Motopiknik. Po uroczystej paradzie uczestnicy zlotu oraz mnóstwo cywilnych uczestników imprezy zebrało się przy zalewie Pompka.

Gdy na scenie prezentowały się kolejne zespoły grające oczywiście szeroko pojętą muzykę rockową, na błoniach rozgrywano kolejne konkurencje, w tym palenie gumy czy parkowanie motorów polegające na zakopaniu tylnego koła w gruncie. Oczywiście temu wszystkiemu towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, można było się przejechać wielkimi maszynami, pozjeżdżać na dmuchańcach, czy pojeździć małymi quadami.

Organizatorem zlotu był Sylwester Rymowicz, właściciel pizzeri „Oaza”, a partnerami: wójt gminy Wola Uhruska, tamtejszy GOSiR, Bagna u Mańka oraz Zdzisław Dąbrowski. (bm)