Rząd dał dzieciom

Dzieci z chełmskich domów dziecka i rodzin zastępczych otrzymały rządowe wsparcie w postaci sprzętu komputerowego. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie rozdał 65 zestawów komputerowych, 15 laptopów i niezbędne akcesoria.

Sprzęt do domów dziecka i rodzin zastępczych powędrował w ramach rządowego projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Całość kosztowała prawie 290 tys. zł. Samorządy nie ponosiły żadnych wydatków. Sprzęt został przekazany domom dziecka i rodzinom zastępczym podczas konferencji prasowej w chełmskim magistracie.

Prezydent Jakub Banaszek podkreślił, że to kolejny program, dzięki któremu dzieci i młodzież zyskują pomoce dydaktyczne. Uczestniczący w konferencji prasowej Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego, przypomniał, że w kwietniu br. miasto dostało pierwsze wsparcie w zakresie nauki zdalnej. Do chełmskich szkół trafiły tablety ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Chełmski MOPR rozdał 65 zestawów komputerowych wraz z niezbędnymi akcesoriami, 15 laptopów oraz 26 urządzeń wielofunkcyjnych. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here