Rzucili okiem na powiatówki

(4 października) Starosta Andrzej Romańczuk w towarzystwie członka zarządu powiatu Adama Panasiuka i wójta Tomasza Antoniuka oraz radnych, sołtysów i zainteresowanych mieszkańców wizytował inwestycje drogowe w gminie Urszulin.

Ten rok jest rekordowy pod względem budowy dróg powiatowych w gminie Urszulin – przebudowywane są bowiem drogi z Urszulina do Sumina i Andrzejowa. To łącznie 7 km o bardzo dużym obciążeniu ruchem kołowym. Dlatego oprócz przebudowy nawierzchni budowana jest ścieżka rowerowa, chodnik, kanalizacja burzowa i zatoki autobusowe.

– Obydwie inwestycje czeka w końcu października odbiór techniczny. Zarówno do mnie, jak i do wójta Tomasza Antoniuka wpływają uwagi mieszkańców, choć mają one raczej szczegółowy charakter. To jest naturalne przy tak szerokich inwestycjach. Zależy mi jednak bardzo, by po odbiorze technicznym było jak najmniej niezadowolonych, stąd też, jeżeli jest to technicznie możliwe, szukamy rozwiązań problemów, które podnoszą mieszkańcy – mówi starosta Andrzej Romańczuk.

Wizytacja to też doskonała okazja do rozmów dotyczących dalszych planów inwestycyjnych.

Zadowolenia nie kryje wójt Tomasz Antoniuk – Dzięki tym, wcześniejszym i planowanym na najbliższe lata inwestycjom drogowym, nasza gmina zmienia się nie do poznania. Podnosimy komfort życia mieszkańcom i otwieramy się na rozwój turystyki, zwłaszcza pieszej i rowerowej.

Oba samorządy w przyszłym roku czekają bowiem kolejne wspólne inwestycje, w tym budowa drogi w Grabniaku. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here