Są chlubą i wizytówką regionu

Podczas gali przyznano również kolejne prestiżowe certyfikaty „Marka Lubelskie”

Firma Modern-Expo, wokalistka Anna Dąbrowska oraz Spice Gears Team 58 83 z Kraśnika to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Prestiżowe wyróżnienia w jubileuszowej, 20. edycji konkursu, organizowanego przez Urząd Marszałkowski, zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się w sobotę w Centrum Spotkania Kultur.


Tradycyjnie tytuły Ambasadorów wręczono w trzech kategoriach – osoba, instytucja i firma za istotny wkład w promocję regionu w kraju oraz poza jego granicami. Do obecnej edycji konkursu zgłoszono aż 31 kandydatur – najwięcej, bo aż 16, w kategorii „Instytucja”.

Kategoria: INSTYTUCJA

Laureat: Space Gears Team 58 83 z Kraśnika

To młodzieżowa drużyna robotyki, która reprezentowała nasz kraj podczas olimpiady robotyki First Global w roku 2017 w Waszyngtonie oraz w roku 2018 w Mexico City.

Nominowani: Redakcja Kwartalnika „Akcent – Literatura i Sztuka” z Lublina oraz Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP z Roskoszy.

Wśród zgłoszonych w tej kategorii było m.in. Państwowe Muzeum na Majdanku, Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN i Centrum Spotkania Kultur,

Kategoria: FIRMA

Laureat: Modern-Expo

Firma powstała w Lublinie w 1993 roku. Tworzy zaawansowane, nowoczesne i kompleksowe rozwiązania dla handlu detalicznego, m.in.: regały handlowe, regały wysokiego składowania, boksy kasowe, rozwiązania dla magazynów, wyposażenie ze stali nierdzewnej, POS, terminale paczkowe oraz wyposażenie chłodzące. Dostarcza wyposażenie największym światowym firmom (m.in.. Nestle S.A, Groupe Auchan, PepsiCo, Metro Group, Carrefour, Mars i McDonalds).

Nominowani: Fabryka Cukierków Pszczółka oraz GUMET, zakład produkujący elementy gumowo-metalowe z Kraśnika.

Kategoria: OSOBA

Laureat: Anna Dąbrowska

Urodzona w Chełmie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Wydała dotąd sześć albumów studyjnych, z których pięć trafiło na pierwsze miejsce Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce oraz uzyskało status platynowych płyt. Wielokrotnie nominowana do Fryderyka – najbardziej prestiżowej polskiej nagrody muzycznej. Dotychczas zdobyła ich 9 m.in. w kategorii wokalistka roku – dwukrotnie w 2004 i 2008 roku.

Nominowani: Piotr Tomala, pochodzący z Lublina taternik, alpinista i himalaista, który w 2018 roku brał udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat oraz dziennikarz sportowy Tomasz Jasina.

Nowi markowicze

Podczas sobotniej gali do grona blisko 70 firm i przedsiębiorstw, posługujących się zastrzeżonym znakiem towarowym Marki Regionalnej „Lubelskie”, będącym symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko, dołączyło kolejnych siedem.

Nowi „markowicze: Avis Ekologiczne Place Zabaw * AVANT Fabryka Porcelitu Jerzy Bujanowicz * Firma Handlowa Kabis – Dywany Łuszczów * Przedsiębiorstwo Handlowe Conkret * Magdalena Niedziałek „Dąbrówka”– Lubartowska 77 * Fun Park Magiczne Ogrody Janowiec * Pszczelarz Kozacki Pasieka Tadeusz Kozak. KB