Seniorzy apelują do młodzieży

W Chełmskich Liniach Autobusowych przypominają pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa. Mówią, że do serca powinna sobie to wziąć zwłaszcza młodzież. – To apel do młodych nie tylko nasz, ale także innych, zwłaszcza starszych pasażerów, którzy dzwonią do nas w tej sprawie – mówi Artur Mazurek z Chełmskich Linii Autobusowych.

Od września, czyli wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w Chełmskich Liniach Autobusowych obowiązuje nowy rozkład jazdy. Zwiększono liczbę kursów. W CLA przypominają, że w autobusach istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa.

Według komunikatu CLA zwolnione są z tego dzieci do 5 roku życia i osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu „całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, czy też trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa”.

W CLA przypominają, że w przypadku niestosowania się przez pozostałych do obowiązku zakrywania ust i nosa, kierowca może na miejsce wezwać policję lub straż miejską. Artur Mazurek, kierownik eksploatacji Chełmskich Linii Autobusowych, mówi, że przeprowadzone niedawno pod tym kątem kontrole policji i sanepidu w autobusach CLA, wyszły pozytywnie, ale trzeba mieć rękę na pulsie.

– Rozpoczął się rok szkolny i autobusami jeździ teraz więcej młodzieży – mówi kierownik Mazurek. – Dostajemy telefony od pasażerów, zwłaszcza tych starszych, którzy apelują do młodych, aby przestrzegali w autobusach obowiązku zakrywania ust i nosa. My też o to apelujemy. Prosimy też o wyrozumiałość, bo ze względu na trwające remonty chełmskich ulic zdarza się, że na niektórych odcinkach są korki, przez co autobusy czasami mogą mieć opóźnienie. (mo)