Seniorzy apelują do młodzieży

W Chełmskich Liniach Autobusowych przypominają pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa. Mówią, że do serca powinna sobie to wziąć zwłaszcza młodzież. – To apel do młodych nie tylko nasz, ale także innych, zwłaszcza starszych pasażerów, którzy dzwonią do nas w tej sprawie – mówi Artur Mazurek z Chełmskich Linii Autobusowych.

Od września, czyli wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w Chełmskich Liniach Autobusowych obowiązuje nowy rozkład jazdy. Zwiększono liczbę kursów. W CLA przypominają, że w autobusach istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa.

Według komunikatu CLA zwolnione są z tego dzieci do 5 roku życia i osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu „całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, czy też trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa”.

W CLA przypominają, że w przypadku niestosowania się przez pozostałych do obowiązku zakrywania ust i nosa, kierowca może na miejsce wezwać policję lub straż miejską. Artur Mazurek, kierownik eksploatacji Chełmskich Linii Autobusowych, mówi, że przeprowadzone niedawno pod tym kątem kontrole policji i sanepidu w autobusach CLA, wyszły pozytywnie, ale trzeba mieć rękę na pulsie.

– Rozpoczął się rok szkolny i autobusami jeździ teraz więcej młodzieży – mówi kierownik Mazurek. – Dostajemy telefony od pasażerów, zwłaszcza tych starszych, którzy apelują do młodych, aby przestrzegali w autobusach obowiązku zakrywania ust i nosa. My też o to apelujemy. Prosimy też o wyrozumiałość, bo ze względu na trwające remonty chełmskich ulic zdarza się, że na niektórych odcinkach są korki, przez co autobusy czasami mogą mieć opóźnienie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here