Seniorzy zawładną Lublinem

Od tego poniedziałku (6 czerwca) do najbliższego piątku (10 czerwca) potrwają X Lubelskie Dni Seniora. Urząd Miasta i jego jednostki z myślą o starszych mieszkańcach przygotowały ponad 200 wydarzeń. Na wszystkie jest wstęp wolny, ale niektóre, w tym koncert finałowy, są biletowane.


– Lubelskie Dni Seniora organizujemy już po raz dziesiąty. Myślą przewodnią tego wydarzenia jest włączanie społeczne seniorów, poprzez zachęcanie ich do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy i rozwijania pasji. W programie tegorocznej edycji znajdują się liczne propozycje zarówno o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, zdrowotnym, jak i sportowym. Szczególnie bogata jest w tym roku oferta spacerów i wycieczek. Zapraszam lubelskich seniorów do skorzystania z przygotowanych dla nich atrakcji – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Uroczyste rozpoczęcie Lubelskich Dni Seniora wraz z symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta odbędzie się 6 czerwca (poniedziałek) o godz. 12.00 na schodach ratusza przy akompaniamencie orkiestry ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, pod kierownictwem artystycznym Artura Figla, zespołu wokalnego Pasjonatta pod kierownictwem artystycznym Aliny Famares i piosenek w wykonaniu Julii Bieniek, uczennicy Studia Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej i finalistki 5. edycji „The Voice Kids”.

Tego samego dnia o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym odbędzie się szczególne wydarzenie – koncert chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pt. „Podaj rękę Ukrainie”, pod dyrekcją Katarzyny Kaliniak.

Kolejne dni od rana do wieczora wypełnione będą warsztatami, pokazami, treningami, prezentacjami, wykładami. Czynne będą okolicznościowe wystawy artystyczne w plenerze i jednostkach kultury. Nie zabraknie oczywiście możliwości skorzystania z bezpłatnych badań zdrowotnych, które oferują lubelskie szpitale, jak i niepubliczne placówki służby zdrowia, a 8 czerwca (środa) na parterze galerii handlowej VIVO stanie Miasteczko Zdrowia, w którym od godz. 10 do 13 będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie, zbadać słuch, wzrok, czy skorzystać z konsultacji z zakresu fizjoterapii.

Program jest tak bogaty i ciekawy, że nie sposób przestawiać tu choćby wybranych propozycji. Szczegółowy jest dostępny na stronie lublin.eu, a codziennie w godz. 9.00-12.00, w punkcie informacyjnym przed ratuszem, pracownicy Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych oraz członkowie Rady Seniorów będą wydawać harmonogramy LDS, udzielać informacji na temat form wsparcia osób starszych oraz przyjmować wnioski o Lubelską Kartę Seniora.

Uroczyste zakończenie Lubelskich Dni Seniora odbędzie się 10 czerwca o godz. 16.00 w Teatrze Muzycznym. Wieczór uświetni koncert „Od Opola do San Remo” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego. Udział w nim jest bezpłatny, ale miejsca są biletowane. Bilety, do wyczerpania, dostępne w Urzędzie Miasta Lublin, ul. Leszczyńskiego 23, pokój 107, tel. kont.: 81 466 30 50. opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here