Seria fałszywych alarmów

Szkoły w Wyrykach, Zaświatyczach, Żukowie, Hannie, Orchówku, Dołhobrodach i Wytycznie dostały informację, że w budynkach znajduje się bomba gazowa. Interweniująca na miejscu straż i policja nie wykryły żadnego zagrożenia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na skrzynki mailowe kilku szkół podstawowych w powiecie włodawskim wpłynęły wiadomości, jakoby w budynkach znajdował się pojemnik z trującym gazem. Dyrekcje wszystkich placówek wzywały na miejsce zarówno Straż Pożarną jak i policjantów. – Działania strażaków opierały się na zabezpieczeniu budynków, podczas gdy policjanci sprawdzali teren w poszukiwaniu niebezpiecznych ładunków – mówi Wojciech Chomik z PSP we Włodawie.

– Na szczęście w każdym z wezwań informacje nie potwierdziły się, a uczniowie mogli wrócić do klas – dodaje Chomik. Wiele wskazuje na to, że maila rozsyła jedna osoba i nie ogranicza się jedynie do szkół w powiecie włodawskim, bo podobne ostrzeżenia dostały placówki w całym województwie. Bombowego żartownisia szuka już policja. (bm, fot. OSP Hanna)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here