Sierżant „Poli” zawsze niesie radość

„Sierżant Poli” od 20 lat niesie dzieciom uśmiech i niezwykle przydatną wiedzę

Popularna i lubiana maskotka Komendy Miejskiej Policji w Lublinie „Sierżant Poli” obchodzi właśnie 20 urodziny.


Historia „Sierżanta Poli” zaczęła się w 2001 roku od konkursu plastycznego pod nazwą „Policyjna maskotka przyjacielem dzieci”, który ogłosił ówczesny Komendant Miejski Policji w Lublinie inspektor Ryszard Pachuta. Bezpośrednim celem konkursu było wykonanie projektu maskotki symbolizującej policjanta – przyjaciela i opiekuna dzieci. Niedługo później komisja egzaminacyjna wyłoniła zwycięzcę.

Zdaniem komisji najciekawszą pracę przedstawiła Świetlica Socjoterapeutyczna w Lublinie – przypomina komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Pomysł wdrożenia maskotki policyjnej – „Sierżanta Poli”  cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego szybko pojawiła się nowy plan utworzenia strojów „Sierżanta Poli” i jego przyjaciółki „Sierżant Alicji”. Inicjatywa lubelskiej Policji została sfinansowana przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin – dodaje.

Od tego czasu maskotka wraz z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Lublinie rokrocznie bierze udział w licznych akcjach prewencyjnych oraz festynach edukacyjnych. Miś odwiedza przedszkolaków, pomaga organizować mikołajki i niesie uśmiech dzieciom przebywającym w szpitalach. Ponadto „Sierżant Poli” i „sierżant Alicja” uczestniczą w spotkaniach edukacyjnych skierowanych do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, które prowadzą pracownicy i policjanci Wydziału Prewencji, ucząc dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole i w domu.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here