Skarbówka miała swoje święto

W obchodach Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Lublinie wzięli udział m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz wojewoda lubelski Lech Sprawka

21 września swoje święto obchodzili pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Z tej okazji odznaczenia oraz awanse na wyższy stopień lub stanowisko służbowe otrzymało w sumie 1266 osób. Część z nich wyróżnienia odebrało podczas wojewódzkich uroczystości z okazji Dnia KAS, które odbyły się na placu Litewskim w Lublinie dwa dni później.


Lubelska Izba Administracji Skarbowej jest jednym z większych pracodawców w regionie. Zatrudnia w sumie blisko 4 200 osób. Są to: funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz pracownicy obsługi.

W województwie lubelskim strukturę KAS tworzą: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie – jednostka nadrzędna, której podlegają: 22 urzędy skarbowe oraz Lubelski Urząd Celno-Skarbowy, z podległymi delegaturami w: Lublinie, Białej Podlaskiej i Zamościu, które odpowiadają m.in. za obsługę 12 przejść granicznych na granicy z Białorusią i Ukrainą.

Do podstawowych zadań KAS należy m.in.: wsparcie podatników i przedsiębiorców w wypełnianiu obowiązków podatkowych i celnych, pobór należności do budżetu państwa, zapewnienie bezpieczeństwa finansowego RP – w tym walka z przestępczością gospodarczą i oszustwami podatkowymi, ochrona obszaru celnego Polski oraz Unii Europejskiej oraz zapewnienie bezpieczeństwa obywateli – poprzez m.in. przeciwdziałanie przemytowi towarów nielegalnych i niebezpiecznych oraz zwalczanie nielegalnego hazardu.

Czwartkowe uroczystości rozpoczęła msza święta w Archikatedrze Lubelskiej w intencji funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Następnie pracownicy i funkcjonariusze KAS w asyście pocztów sztandarowych przeszli na plac Litewski, gdzie odbył się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń, awansów i wyróżnień. Podczas Dnia KAS można było obejrzeć sprzęt do kontroli, którym posługują się funkcjonariusze, laboratorium celne oraz pokaz umiejętności psów wykorzystywanych w służbie KAS. Opr. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here