Skradli z bankomatów ponad milion złotych

Przestępcy wykorzystywali do kradzieży specjalistyczne oprogramowanie

Ponad milion złotych skradli z bankomatów dwaj Ukraińcy, którzy w ubiegłą środę usłyszeli zarzuty w tej sprawie.


Do włamań do bankomatów w Lublinie i okolicach oraz do jednego w Hrubieszowie doszło w październiku ubiegłego roku. – Sprawcy wykorzystali nową metodę, niemal niezauważenie włamywali się do bankomatów, wypłacając znajdujące się tam pieniądze. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu przejmowali kontrolę nad urządzeniem i dokonywali wypłat. Łącznie ich łupem padło ponad milion złotych. Rozpracowaniem sprawców zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie.

Funkcjonariusze analizując pozostawione przez włamywaczy ślady wpadli na trop dwóch obywateli Ukrainy w wieku 35 i 52 lat. Jak się okazało mężczyźni od kilku miesięcy przebywają w zakładzie karnym w związku z innymi sprawami – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawcy usłyszeli 4 zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem. Na wniosek policjantów i nadzorującej śledztwo Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here