Skromnie, ale dołożyli

Gmina Wierzbica dołoży do remontów dwóch powiatowych dróg. Co prawda tylko 150 tys. zł, ale zawsze to coś. Niewiele mniej gmina dołoży samorządowi województwa do budowy chodnika w Busównie.

Wiele razy pisaliśmy, że wójtowie mieli za złe, że większość inwestycji powiatu chełmskiego lokalizowana była do tej pory w gminie Wierzbica. To rodzinna gmina starosty Piotra Deniszczuka, którą od ostatnich wyborów rządzi jego małżonka, Zdzisława Deniszczuk. Samorządowcy wypominali też, że starosta wymaga od nich dokładania do powiatowych inwestycji, z czego Wierzbica wydawała się do tej pory zwolniona.

Być może uwagi wójtów trafiły do Wierzbicy, bo na ostatniej sesji radni podejmowali uchwałę o wsparciu powiatu chełmskiego przy dwóch drogowych inwestycjach. I zdecydowali dołożyć 100 tys. zł do poszerzenia drogi z Busówna do Wólki Tarnowskiej (ponad 3,5 km) oraz 50 tys. zł do wyremontowanej przed rokiem drogi z Wierzbicy do Sawina (ok. 7 km na terenie gminy Wierzbica).

Na tej samej sesji radni podjęli uchwałę, aby dołożyć samorządowi województwa ponad 141 tys. zł do budowy chodnika w Busównie. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here