Skromny dzień edukacji

Podobnie jak w mieście powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej były w tym roku wyjątkowo skromne. Lista nagrodzonych nauczycieli ze szkół podległych staroście była zdecydowanie krótsza niż w poprzednich latach. Nagrody nie dostał żaden z dyrektorów.

Niedawno pisaliśmy, że zaledwie dwóch dyrektorów i dwunastu nauczycieli miejskich szkół w Chełmie dostało nagrody od prezydenta miasta z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do tej pory lista wyróżnionych byłą zdecydowanie dłuższa. Jeszcze skromniej obchodzono święto edukacji w powiecie chełmskim.

Tam nagrodę od starosty dostała zaledwie piątka nauczycieli. Co prawda powiat ma tylko kilka placówek oświatowych i zatrudnia zdecydowanie mniej pedagogów niż miasto, ale w ostatnich latach mogli oni liczyć na większe uznanie.

W tym roku po 1300 zł od starosty otrzymali: Bożena Wintmiller – nauczyciel języka angielskiego z LO w Dubience, Anna Pawłoś – psycholog z ZS w Dubience i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dubience, Stanisława Strelczuk – nauczyciel w-f z LO w Dubience, Renata Jodłowska – pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rejowcu Fabrycznym, Anna Radecka – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku. Dyrektorzy i nauczyciele z miasta mogli liczyć na wyższe nagrody od prezydenta – odpowiednio po 3 i po 2,5 tys. zł. (bf)