Skwer będzie musiał poczekać

Skwer nie doczeka się w tym roku rewitalizacji

Skwer przy ul. Łopacińskiego nie doczeka się w tym roku rewitalizacji. Bo w dotkniętej pandemią kasie miasta nie wystarczyło na to pieniędzy.


Usunięcie starego betonu, odnowienie i postawienie barierek, wymiana krawężników, wyrównanie wewnętrznej drogi, wykonanie chodnika, nowe nasadzenia oraz likwidacja trzepaka to zadania, które miały zostać wykonane w ramach zaplanowanej na ten rok rewitalizacji skweru przy ul. Hieronima Łopacińskiego.

Rok się kończy, a na skwerze nic się nie dzieje. Sprawą w imieniu mieszkańców, zainteresował się radny Marcin Nowak. – Mieszkańcy, oczekując konkretnych rezultatów, kierują do mnie szereg pytań, w związku z czym proszę o przedstawienie mi w jakim terminie zadanie to zostanie rozpoczęte tudzież zakończone – pisze w interpelacji wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin.

Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina nie ma dla mieszkańców i radnego Nowaka dobrych wiadomości. – Przez pandemię zmniejszyły się dochody Gminy Lublin, przez co ograniczono wydatki miasta i prace nad rewitalizacją musiały zostać wstrzymane – wyjawia wiceprezydent, dając zainteresowanym promyczek nadziei. – Nasadzenia mogą zostać wykonane po zakończeniu prac budowlanych, a zadanie dotyczące zagospodarowania zielenią skweru przy ul. Łopacińskiego uwzględnione zostało w propozycjach do projektu planu budżetu na 2022 r. – wyjaśnia.ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here