Sławinek zagłosuje z Bronowicami

Nowe okręgi wyborcze przegłosowała na czwartkowej sesji Rada Miasta Lublin. Przez wzrost liczby mieszkańców Felina i Ponikwody w tym okręgu wyborczym wybierzemy w jesiennych wyborach samorządowych sześciu radnych. Sławinek, którego mieszkańcy wybierali do tej pory rajców ze Sławinem i Czechowami, będzie miał wspólne listy z Wieniawą, Śródmieściem, Starym Miastem i… Bronowicami (I okręg).


O zmianach informował na sesji Łukasz Mazur, pełnomocnik prezydenta Lublina ds. wyborów.
– „Zmiana w stosunku do dotychczasowego podziału na okręgi polega na przeniesieniu dzielnicy Sławinek z okręgu nr IV (teraz Czechów Południowy i Czechów Północny oraz Sławin) do okręgu nr I. Okręgiem sześciomandatowym samoczynnie stał się okręg nr V, natomiast przeniesienie dzielnicy Sławinek do okręgu nr I powoduje, iż okręg nr IV staje się okręgiem pięciomandatowym” – czytamy w uzasadnieniu uchwały. Pozostałe okręgi wybiorą również po pięciu radnych.
W Lublinie jest dziś ponad 321 tysięcy wyborców. Z uwagi na wybór 31 radnych wynika, że na jednego rajcę przypadnie nieco ponad 10,3 tys. mieszkańców. BCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here