Śledczy szukają przestrzeni

Lubelscy śledczy od dawna borykają się z kłopotami lokalowymi. W gmachu przy Okopowej-Narutowicza, gdzie mieszczą się Prokuratura Regionalna, Okręgowa i Rejonowa Lublin-Północ zabrakło miejsca dla wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, która wynajmuje pomieszczenia w prywatnej kamienicy przy ul. Głowackiego. Nowy budynek, który mógłby powstać na tyłach obiektu przy Okopowej-Narutowicza, pozwoliłby rozwiązać te problemy

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Lublinie urzędnicy Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Lublin wszczęli postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji nowego obiektu na potrzeby pracy prokuratorów. Miałby on stanąć w centrum Lublina, na działce przy ul. Narutowicza 35-39-39a, na tyłach głównego gmachu Prokuratury Okręgowej przy ul. Okopowej 2A. – To tylko wstępne rozpoznanie, żadna konkretna decyzja o inwestycji jeszcze nie zapadła – zastrzega prokuratura.

– Wniosek dotyczy budowy nowego budynku biurowego wraz z parkingiem. Planowana kubatura obiektu to ok. 1200 m2, szerokość elewacji frontowej określono na 36 m, a wysokość obiektu na 15 m tj. do 4 kondygnacji nadziemnych. Aktualnie postępowanie jest na etapie uzgodnień. Przygotowany projekt decyzji został przesłany do uzgodnienia z właściwymi organami – informuje Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Przedstawiciele prokuratury przekonują, że obecne postępowanie to tylko wstępne przymiarki to realizacji inwestycji w przyszłości. Na dziś nie chcą przesądzać o jej ostatecznej realizacji, a tym bardziej jej finalnym kształcie czy terminach budowy.

– Obwieszczenie dotyczy, póki co ustalenia możliwości wykorzystania określonych działek dla celów działalności prokuratury. Nie została na tym terenie zaplanowana konkretna inwestycja – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here