Słup ognia nad ranem

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na 1 mln zł

Na milion złotych oszacowano wstępnie straty po pożarze domu i garażu w podlubelskiej Dąbrowicy. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny. Brało w niej udział kilkudziesięciu strażaków.


Zgłoszenie o pożarze budynku wpłynęło do stanowiska kierowania alarmowego „112” około 3.40 nad ranem, 3 grudnia. Na miejsce pożaru skierowano 4 zastępy ratowników Państwowej Straży Pożarnej, na pomoc im ruszyły również załogi z 7 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z pobliskich gmin. Gdy pierwsze wozy strażackie dotarły na miejsce, pożar był już bardzo rozwinięty. W ogniu stała wiata garażowa z zaparkowanym w niej autem.

– Ogień objął również elewację oraz poddasze domu mieszkalnego. Palił się także gaz wydobywający się z przyłącza do budynku. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki oraz Pogotowie Gazowe. Działania strażaków polegały na podaniu pięciu prądów gaśniczych wody na pożar. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych prowadzili działania gaśnicze na poddaszu budynku z wykorzystaniem lancy gaśniczej. W związku z trudnościami w odcięciu dopływu gazu do budynku kontrolowano proces spalania paliwa wydobywającego się z sieci – relacjonuje st. kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik prasowy KM PSP Lublin.

Po odłączeniu dopływu gazu przez Pogotowie Gazowe zakończono działania ratownicze. Pogorzelisko skontrolowano z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ samochód osobowy, wiata garażowa oraz elewacja i poddasze budynku mieszkalnego.  (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here