Sołtys kpi z Sawina

Andrzej Paszko, sołtys wsi Jagodne, nie po raz pierwszy zaatakował w Internecie wójta gminy Sawin. Na Facebooku zamieścił zdjęcie drogi całej w błocie z komentarzem „Panie Ćwir, tak obecnie się jeździ w Jagodnem, a wy macie do nas pretensje, że przeszliśmy do Gminy Chełm. Od nowego roku u nas będzie inaczej”. – Chciałbym się przekonać, czy będzie inaczej – odpowiada wójt Sawina Dariusz Ćwir.

Od nowego roku wieś Jagodne znajdzie się w gminie Chełm. To efekt starań mieszkańców i sołtysa Andrzeja Paszko, którzy nie mogli już znieść biernej postawy władz gminy Sawin. W ostatnich kilkudziesięciu latach na terenie miejscowości nie było żadnych większych inwestycji. Dopiero przed rokiem gmina Sawin przebudowała kilometr drogi, wykonując asfaltową nawierzchnię. Okazało się, że to jednak jest za mało i mieszkańcy doszli do wniosku, że Jagodne szybciej rozwinie się, gdy będzie w gminie Chełm. Zresztą jej wójt Wiesław Kociuba zapewnił, że w ciągu trzech lat we wsi zostaną wykonane niezbędne inwestycje z drogami i wodociągiem włącznie.

Mieszkańcy wsi Jagodne nie mogą doczekać się, kiedy ich miejscowość zostanie włączona do gminy Chełm. Sołtys Andrzej Paszko w mediach społecznościowych od czasu do czasu kpi sobie z wójta gminy Sawin, Dariusza Ćwira. Miesiąc temu na Facebooku zamieścił taki oto wpis: „Panie wójcie Ćwir, minister MSWiA podjął decyzję, Jagodne będzie z panem walczyło tylko do końca tego roku”, okraszony uśmiechem. Kilka dni temu sołtys opublikował zdjęcia drogi w Jagodnem, całej w błocie, z komentarzem odnoszącym się do wójta Ćwira. Napisał, że tak jeździ się w Jagodnem, a władza ma pretensje do mieszkańców, że przeszli do gminy Chełm. – Od nowego roku będzie u nas inaczej – zaznaczył sołtys Paszko.

Dariusz Ćwir na internetowe zaczepki sołtysa nie zamierza reagować. – Chciałbym się przekonać, że będzie inaczej – mówi. – Jeździłem po gminie Chełm zimą i widziałem, jak są odśnieżane drogi. W gminie Sawin wyglądało to lepiej. Mamy harmonogram inwestycji, jakie planowaliśmy we wsi Jagodne i na pewno byśmy je zrealizowali. Mówiliśmy to mieszkańcom wielokrotnie. Szkoda, że nie posłuchali nas i zdecydowali o przejściu do gminy Chełm. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here