Sparingi

Frassati Fajsławice w ubiegłym tygodniu nie grało żadnego meczu kontrolnego, klub ogłosił za to oficjalnie, że ma nowego trenera. Daniela Krakiewicza, któremu umowa skończyła się z końcem 2016 r. i przeszedł do Start Krasnystaw, na ławce zastąpi Jerzy Szych. Ma on poprowadzić seniorów Frassati co najmniej do końca rundy wiosennej bieżącego sezonu. „Obecny trener ma za sobą bogatą historię piłkarską oraz trenerską” – czytamy na stronie zespołu z Fajsławic.
* * *
Lider chełmskiej okręgówki po rundzie jesiennej, Start Krasnystaw, ma za sobą dwa kolejne sparingi. W niedzielę, 12 marca, Pokonał 2:0 Huczwę Tyszowice po dwóch bramkach Jakuba Frącka. Start w tym meczu wystąpił w składzie: Ryć – Wojciechowski, Łuczyn, Saj, Lenard, Bielak, Kowalski, Wójtowicz, Dworucha, Szponar, Frącek oraz Matycz, Nowakowski, Krakiewicz i Swęd. W piątek (17 marca) zespół z Krasnegostawu zremisował z kolei 2:2 w Krasnobrodzie z Igrosem. Gole zdobyli: Adrian Kowalski i grający trener Daniel Krakiewicz. Start mógł przegrać, ale Mateusz Skrzypa obronił karnego. Skład Startu: Skrzypa – Matycz, Nowakowski, Saj, Lenard, Frącek, Dworucha, Iwan, Kowalski, zawodnik testowany, P. Wójcik oraz Wójtowicz. Na zmianę wchodził Krakiewicz.
* * *
SPS Eko Różanka (wicelider V ligi) nie zwalnia tempa i w kolejnym sparingu rozgromiło w Ludwinie Ludwiniaka aż 7:0. Bramki dla zespołu spod Włodawy zdobyli: Jakub Głąb (trzy), Magdysh (dwie) i po jednej Krystian Mikulski i Patryk Romaniuk. SPS Eko grało w składzie: A. Macieńko – K. Mikulski, M. Żakowski, G. Bornus, P. Kruk, J. Gołąb, K. Sobów, M. Gołąb, V. Magdysz, S. Skorupski, P. Romaniuk. Na zmianę wchodzili: E. Mikulski, D. Żakowski, M. Łobko.
* * *
Sparta wygrała sparing z Roztoczem Szczebrzeszyn 4:3. Bramki dla zespołu z Rejowca Fabrycznego zdobyli: Kiejda 2 oraz Barabasz i Martyn po 1. Podopieczni Bartosza Bodysa grali w składzie: Bralewski – Lewczuk, Rutkowski A. Kość, Krystjańczuk, Bodys, Kiejda, Barabasz, Martyn, Oleksiejuk (65 Rossa), Góra.
* * *
Sporo wydarzyło się ostatnio w zespole Spółdzielcy, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli okręgówki. Wszystko wskazuje na to, że do zespołu z Siedliszcza dołączą: Patryk Wróblewski (były zawodnik Kłosa Chełm, występujący na pozycji bocznego obrońcy) oraz Łukasz Ciemięga (z podkarpackiego Pitmarka Jaślany, grający na pozycji środkowego pomocnika). Na boisku pojawi się też grający trener Mateusz Szczecki (obrońca). W meczu kontrolnym Spółdzielca aż 7:0 pokonał Hutnika Ruda Huta. Pięć bramek zdobyli zawodnicy testowani, dwie Stefańczuk. Zespół z Siedliszcza grał w składzie: Pawlak (70 Lekan) – zawodnik testowany I, Osoba, Grzesiuk (78 Damian Orłowski), Łaska (70 Roczon), Stefanczuk (80 P. Jedruszak), zawodnik testowany II (55 Mroczek), K. Jedruszak (50 Wawruszak), Daniel Orlowski (55 Okoń), zawodnik Testowany III, Lechowski (75 Pasternak). (k)