Spełnią się marzenia dzieci

Dzięki mobilizacji mieszkańców dzielnicy Węglin Południowy podczas głosowania w ubiegłorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego przy ul. Gęsiej 43 wkrótce powstanie plac zabaw. Urząd Miasta ogłosił już postępowanie przetargowe na jego zaprojektowanie i budowę.


W intensywnie zabudowywanej przez deweloperów dzielnicy brakuje placów zabaw z prawdziwego zdarzenia, bo trudno uznać za takie mikroskopijne placyki z trzema urządzaniami na krzyż, jakie czasami powstają przy blokach. Jest jednak szansa na poprawę dzięki temu, że w ubiegłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego, aż 605 mieszkańców poparło projekt „Plac zabaw na Węglinie”.

Plac powstanie przy ulicy Gęsiej w miejscu nieużytkowanej od lat piwnicy. Zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy będzie jej rozbiórka, niwelacja terenu, zaprojektowanie placu zabaw i jego urządzenie. Plac ma być wyposażony w m.in. duży zestaw ze zjeżdżalniami, karuzelę, huśtawki oraz ławeczki dla rodziców. Całość będzie ogrodzona, a do placu od strony chodnika przy ul. Gęsiej wykonawca zbuduje dojście o szer. 2 m z betonowej kostki brukowej.

– W centrum dzielnicy Węglin powstanie wspólna przestrzeń do zabaw. Będzie to miejsce spotkań dzieci z różnych części dzielnicy oraz miejsce odpoczynku dla mieszkańców. To kolejny przykład sukcesywnego realizowania zwycięskich projektów z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Plac zabaw ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here