Spotkanie z Piotrem Milewskim

(16 maja) W ramach ogólnopolskiego programu Promocja Czytelnictwa „Dyskusyjne Kluby Książki”, za pośrednictwem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, odbyło się w bibliotece spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim finansowane przez Instytut Książki.

Piotr Milewski – pisarz, fotograf, podróżnik, urodził się w Chełmie wychował w Opolu. Dziewięć lat spędził w Japonii. Współpracuje z wieloma czasopismami polskimi i japońskimi oraz prasą polonijną. Autor takich książek jak: „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia”, „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat”, „Transsyberyjska. Droga żelazna przez Rosję i dalej”

– Wizyta tak zacnego gościa to dla działającego klubu wyróżnienie i wspaniała nagroda oraz okazja do poznania autora, jego twórczości i artystycznych zamierzeń. Podczas spotkania pan Piotr oczarował wszystkich uczestników opowieścią o swoich podróżach do Japonii, Islandii i Syberii. Z zaciekawieniem słuchaliśmy zwierzeń o podróży koleją transsyberyjską, kulturze, zabytkach i zwyczajach japońskich oraz o zimnej ale pięknej Islandii.

Trzeba przyznać, że pan Piotr potrafi mówić w bardzo ciekawy i interesujący sposób do publiczności – relacjonują uczestnicy spotkania. – Na spotkaniu oprócz czytelników i sympatyków biblioteki gościliśmy także zaprzyjaźnione Dyskusyjne Kluby Książki z: Miejskiej Biblioteki Publicznej z Włodawy, Gminnej Biblioteki Publicznej z Hańska oraz Gminnej Biblioteki Publicznej z Cycowa.

Po spotkaniu pozostały nam przede wszystkim niezapomniane wrażenia i oczekiwanie na kolejna książkę…

Spotkanie poprowadziła moderatorka DKK Monika Kędzierska. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here