Sprawa ważna, organizacja niepoważna

MZC zaprosił mieszkańców nieruchomości jednorodzinnych na spotkanie informacyjne w sprawie segregacji śmieci. Zapomniał chyba, że w tym samym miejscu i czasie odbywa się sesja rady miejskiej. Przewodnicząca rady nie kryła oburzenia z powodu zamieszania.

W poniedziałek, 29 czerwca, w sali konferencyjnej włodawskiego ratusza trwała sesja absolutoryjna. Od dawna zaplanowana i wyznaczona. Dziwnym zbiegiem okoliczności nie wiedział chyba o tym przewodniczący Międzygminnego Związku Celowego we Włodawie, bo na ten dzień i w tej samej sali wyznaczył spotkanie edukacyjno-informacyjne w zakresie nowego systemu segregacji odpadów komunalnych.

Na godz. 15 do sali konferencyjnej zaprosił mieszkańców nieruchomości jednorodzinnych i właścicieli nieruchomości niezamieszkałych. Aby było jeszcze ciekawiej, o miejscu i terminie spotkań można się było dowiedzieć przede wszystkim z portali społecznościowych. Zwrócił na to uwagę wiceprzewodniczący rady Krzysztof Jarząbek: – Kto z ludzi starszych ma Facebooka? Czemu nie zawiadamia się mieszkańców w tradycyjnej formie – poprzez zaproszenia i ulotki. Przecież chyba nie o to chodzi, by nikt na takie spotkanie nie przychodził? To jest po prostu śmieszne, co wyprawia przewodniczący MZC.

W podobnym tonie wypowiadała się szefowa rady – Joanna Szczepańska. Dopytywała, dlaczego w tak ważnej sprawie organizuje się kolizyjne spotkanie, na dodatek tak kiepsko nagłośnione. – Rozmawiałam dziś telefonicznie z przewodniczym MZC Józef Steciem, ale nie potrafił on mi podać konkretnych przyczyn. Dodał jedynie, że na tego typu spotkania i tak przychodzi z reguły bardzo mało osób. A taka forma, w postaci spotkań informacyjnych, jest bardzo dobra, tylko to musi być dobrze przygotowana – mówiła.

Z kolei radni słusznie dziwili się, że spotkanie jest organizowane w ostatniej chwilę, bo nowe przepisy o segregacji wchodziły w życie 1 lipca.

Burmistrz Wiesław Muszyński umył w tej sprawie ręce, mówiąc, że nie on i nie jego urząd organizował to spotkanie. Zapomniał widać, że miasto Włodawa ma połowę udziałów w MZC, a burmistrz jest przewodniczącym zgromadzenia MZC, czyli najwyższego organu związku. (wz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here