Sprawca trzeźwy, poszkodowany nie

Wiekowy pan wjechał swoim Matizem w prawidłowo jadący skuter. Jego kierowca z licznymi obrażeniami ciała został śmigłowcem przetransportowany do szpitala w Lublinie. Okazało się, że i on nie jest bez winy, bo wsiadł na jednoślad, mając niemal 3 promile alkoholu.

W czwartek (28 lutego) przed południem na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kołacze (gm. Stary Brus) doszło do wypadku z udziałem motoroweru Honda i pojazdu osobowego marki Daewoo Matiz. Na miejsce skierowano policjantów z Włodawy i Urszulina. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem 85-latek, wykonując manewr skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motorowerem 23-letniemu mieszkańcowi gminy Stary Brus – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– 23-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że był pijany – miał blisko 3 promile alkoholu. Kierujący Matizem 85-latek z gminy Stary Brus nie doznał żadnych obrażeń i był trzeźwy – dodaje pani rzecznik. Droga po wypadku przez kilka godzin była zablokowana.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę. – Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji. Pamiętajmy również, by nigdy nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze.

Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – przestrzega Szymańska. (b)