Srebrne Muszkiety Dragona

Rewelacyjnie dla Dragona Chełm zakończyły się wojewódzkie eliminacje do finału 57 ogólnopolskich zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”. Województwo lubelskie na zawodach reprezentować będą drużyny I i II Liceum Ogólnokształcącego!

Etap wojewódzki Srebrnych Muszkietów odbył się 24 kwietnia na strzelnicy w Kęble pod Lublinem. Członkowie trzyosobowych drużyn mieli do oddania 60 strzałów ocenianych leżąc, z pasem, bez podpórki. Odległość do tarczy to 50 m, zaś wymiar pola dziesiątki – 10,4 mm. Eliminacje przechodziły dwa najlepsze zespoły – jeden chłopców i jeden dziewcząt. Nigdy jeszcze w historii eliminacji wojewódzkich nie zdarzyło się, aby reprezentacje chełmskich szkół wygrały w każdej klasyfikacji. Dodać należy, że różnica w punktach pomiędzy pierwszym a drugim miejscem była w każdym przypadku znaczna.

Zawodniczką zawodów została Julia Łoś (II LO w Chełmie), która uzyskała najwyższy rezultat spośród wszystkich startujących. Julia wygrała również klasyfikację karabinu dziewcząt. Druga była Natalia Kamińska, trzecia – Aleksandra Dachnowska (obie II LO). II LO z Chełma uzyskało ostatecznie najwyższy wynik spośród wszystkich drużyn, w tym także od I LO. Srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej chłopców wywalczył Michał Nowosad, zaś brązowy Mateusz Pruszkowski (obaj I LO Chełm). Spośród szkół gimnazjalnych najlepsze okazało się Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Chełmie. W klasyfikacji indywidualnej chłopców, złoto zdobył Hubert Kaniewski, srebro Robert Palladino, a brąz – Kacper Zawistowski. (kg)