Srebro Roni Wójcika i brąz Kacpra Berejowskiego

Dwa medale, srebrny i brązowy, w rozgrywanych w Nowinach koło Kielc zawodach I Pucharu Polski Kadetów w zapasach styl wolny zdobyli reprezentanci ZTS Sokół Lublin, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 20. Na drugim stopniu podium w kategorii do 45 kg stanął Roni Wójcik, a na trzecim w kat. 48 kg – Kacper Berejowski.

Wójcik, po wygranych z Krystianem Kirkisem (UAKS Podlasie Białystok) 10:0, Jakubem Matwiejczykiem (LKS Feniks Pesta Stargard) 11:0 i Piotrem Balcerzakiem (LKS Orzeł Namysłów) 6:2, znalazł pogromcę dopiero w finale, ulegając Bartłomiejowi Flisowi (LUKS Suples Kraśnik) 2:10.

Berejowski w walce o brąz pokonał 5:0 klubowego kolegę, Ireneusza Głowackiego (ALMS Lublin)

Pozostałe miejsca zawodników Sokoła startujących w zawodach:
45 kg: 15. Karol Ostrowski, 19. Sebastian Michalak
51 kg: 11-12. Adrian Gustowski
55 kg: 9. Krystian Michna
65 kat: 20-21. Konrad Mrozowicz
110 kg: 13-16. Mateusz Piechota

W klasyfikacji drużynowej Sokół z 11 punktami zajął z ZKS Koszalin ex aequo 6-7. miejsce.
Wygrał LUKS Suples Kraśnik (21 pkt.) przed WLKS Nowe Iganie (19) i LKS Orzeł Namysłów (15).  MAG