Stara, napowietrzna i zawodzi

Mieszkańcy ul. Sienkiewicza zwracają uwagę na częste awarie prądu w ich okolicy i potrzebę przebudowy linii energetycznej. – To jedyna ulica w Śródmieściu, gdzie wciąż jest stara linia napowietrzna, przez co często jesteśmy bez prądu – mówi nasz Czytelnik.

Pan Leszek opowiada, że po ostatniej, dużej burzy, mieszkańcy kilkunastu bloków przy ul. Sienkiewicza długo pozbawieni byli prądu. – Nie było go ponad szesnaście godzin – mówi mieszkaniec ul. Sienkiewicza. – Taki problem jest po jednej stronie ulicy. Reszta okolicy i osiedla Śródmieście korzysta z nowszej, kablowej infrastruktury i te częste awarie już ich nie dotyczą. Wiem, że na ten rok planowano przebudowę sieci, bo kilka lat temu informowano mnie o tym w ratuszu, ale nie wiem, czy to wciąż aktualne. Nie widzę, aby coś się w tym kierunku działo.

Pan Leszek pokazuje odpowiedź z 2016 r. z Urzędu Miasta Chełm, w którym dopytywał o tę inwestycję. Wynika z niej, że Rejon Energetyczny Chełm, czyli właściciel sieci planował w 2020 r. przebudowę linii napowietrznej na kablową w tym miejscu. Pocieszająca wiadomość jest taka, że inwestycja jest wciąż aktualna.

– Inwestycja planowana jest na rok 2020 – potwierdza Anna Sierkowska-Szuper z PGE Dystrybucja w Zamościu. – Niestety, z powodu trwającego stanu pandemii, część prac realizowana będzie z opóźnieniem. Dzisiaj nie potrafię podać konkretnego terminu rozpoczęcia prac. Jest to duża inwestycja w centrum miasta, więc prace będą trwały około dwóch, trzech miesięcy, jeśli pogoda pozwoli i nie wystąpią utrudnienia na przykład duże mrozy, które wstrzymywałyby prace. Zakres inwestycji to ulice Sienkiewicza i Mickiewicza oraz odchodzące od nich uliczki osiedlowe. Przebudowa starej linii napowietrznej na nową kablową poprawi niezawodność zasilania dla odbiorców na tym terenie. (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here