Stare Miasto pełne szpiegów

Lublin ponowie będzie tłem dla filmowej historii – w październiku po raz trzeci zawitała do naszego miasta ekipa serialu TVP „Wojenne dziewczyny”.


Filmowcy zajmą ulice naszego miasta do 19 października. Powstaną tu ujęcia do nowej 13-odcinkowej serii, którą w TVP zobaczymy na ekranach w marcu 2019 roku.

– Klimat lubelskiego Starego Miasta, tajemnicze podwórka, bramy, zaułki świetnie wykorzystują ekipy filmowe. Dzięki Lubelskiemu Funduszowi Filmowemu jesteśmy miastem, które specjalizuje się w produkcjach filmowych – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nasze miasto na małym ekranie „gra” teraz Warszawę podobnie jak w zeszłym roku, ale w zeszłym roku, w jednym z odcinków bohaterki przyjechały do Lublina. W tym sezonie w scenach plenerowych zobaczymy fragmenty ulic: Podwale, Niecałej, Kowalskiej, Jezuickiej, Złotej, Bernardyńskiej, Rybnej, Noworybnej, Lipowej, Dominikańskiej czy Archidiakońskiej.

Trzy młode bohaterki: Ewka, Irka i Marysia kontynuują swoją konspiracyjną działalność. Ten sezon ma być pełen wątków szpiegowskich. Sceny plenerowe będą kręcone z dużym udziałem statystów. W Lublinie casting do serialu odbywał się pod koniec września. Filmowcy poszukiwali osób o naturalnym kolorze włosów, bez widocznych tatuaży w wieku od 6 do 70 lat. (EM.K.)

Uwaga na utrudnienia w ruchu drogowym i przy parkowaniu samochodów. 15 października filmowcy zajmą ulicę 3 Maja; natomiast 16, 18 i 19 października ulice: Złotą, Archidiakońską, Dominikańską, Jezuicką; 16 października ul. Rybną, Noworybną, Ku Farze; 17 października: ul. Lipową, Ofiar Katynia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here