Starosta – persona non grata!

To koniec jakiejkolwiek współpracy ze starostą Andrzejem Leńczukiem! Burmistrz miasta i gminy Izbica Jerzy Lewczuk publicznie stwierdził, że sternik powiatu krasnostawskiego po tym, co zrobił, nie jest już mile widzianym gościem w Izbicy i nie będzie zapraszał go na żadne uroczystości. Leńczuk, mimo społecznego sprzeciwu, negatywnej opinii burmistrza, zatwierdził projekt rekultywacji wyrobiska poeksploatacyjnego kopalni piasku w Dworzyskach. Mają być tam składowane odpady, w tym ceramiczne.

W czerwcu ubiegłego roku mieszkańcy Wólki Orłowskiej złożyli do starosty krasnostawskiego, Andrzeja Leńczuka protest, w którym stanowczo sprzeciwili się składowaniu jakichkolwiek odpadów w wyrobisku po kopalni piasku, które znajduje się nieopodal drogi krajowej nr 17, po jej zachodniej części, na gruntach wsi Dworzyska. Podkreślali, że nie chcą mieszkać po sąsiedzku z wysypiskiem, na którym nie wiadomo co będzie składowane i jaki to będzie miało wpływ na środowisko naturalne, a przede wszystkim ich zdrowie i życie.

Według nich odpady będą zatruwać wody gruntowe oraz ziemię. Argumentowali, że znacznie też pogorszy się jakość życia ze względu na smród, kurz i brud. Mieszkańcy przypomnieli, że mają złe doświadczenia w tym temacie, a najlepszym przykładem jest gminna klinkiernia, gdzie kilkanaście lat temu zostały składowane niebezpieczne materiały, które już teraz im zagrażają. – Ich wywóz i utylizacja to koszt kilkunastu milionów złotych – mówi burmistrz miasta i gminy Izbica, Jerzy Lewczuk…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 13.06.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


1 KOMENTARZ

  1. Temu Panu już całkiem odwala…no ale tak za rok wybory trzeba się przypodobać społeczeństwu nawet za cenę walki ze starostą..;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here