Starsi mają pod górkę

fot. cla

– Za każdym razem, gdy likwiduje się jakieś połączenie autobusowe, odbija się to na starszych osobach. Niech samorządowcy i przewoźnicy o tym pamiętają – mówi jedna z mieszkanek gminy Kamień. To głos w dyskusji po tym, jak radni odmówili dopłacania do kursowania linii nr 5 Chełmskich Linii Autobusowych.

Publikacja „Nie dopłacą do Piątki” z poprzedniego wydania „Nowego Tygodnia” dotyczyła kursu Chełmskich Linii Autobusowych nr 5 z Józefina do Chełma, do którego radni gminy Kamień nie zgodzili się dopłacać. Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień, poinformował, że porozumiał się z prezesem chełmskiego PKS w sprawie dodatkowego kursu.

Uruchomiono go od stycznia br. (odjazd z Józefina o godz. 8.25, powrotny z Chełma o godz. 14.25 z dworca PKS). Ważna informacja jest taka, że autobus PKS, o którym mowa, kursuje w dni nauki szkolnej. Oznacza to, że przez najbliższe dwa tygodnie ferii tych kursów nie będzie. Bez względu na to, po naszej publikacji w tej sprawie, zadzwoniła do redakcji mieszkanka Józefina.

– Z jednej strony rozumiem racje radnych, ale i tak jestem rozgoryczona, bo jeśli kolejne połączenie autobusowe zostanie zlikwidowane, to ucierpią na tym najbardziej starsi mieszkańcy – mówi nasza rozmówczyni. – To my, emeryci, którzy nie mamy samochodów, stajemy przed dylematami, w jaki sposób dostać się od oddalonego o kilka, kilkanaście kilometrów lekarza.

Często zmuszeni jesteśmy po prostu prosić znajomych, sąsiadów, aby nas wozili. Oczywiście za pieniądze, bo auto na wodę nie jest. Taka jest codzienność starszych osób ze wsi. Mieszkańcy miasta i ci, którzy jeżdżą samochodami, nie zrozumieją tego. Marzymy, aby przywrócić autobus kursujący przez Strachosław, Kolonię Kamień, Józefin. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here