Strażacy upamiętnili 100-lecie niepodległości

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie oraz strażacy-ochotnicy z terenu powiatu uczestniczyli w uroczystym apelu w związku z obchodami Dnia Strażaka oraz odsłonięciem tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

W święcie wzięli udział m.in.: poseł Teresa Hałas, starosta i prezes zarządu OSP w powiecie krasnostawskim Janusz Szpak, przewodniczący rady powiatu Marek Nowosadzki, dyrektor ZSP w Krasnymstawie Piotr Banach, podinsp. Mariusz Kołtun – komendant powiatowy policji w Krasnymstawie, mjr. Andrzej Weremko – zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Krasnymstawie, Waldemar Czajka – nadleśniczy Nadleśnictwa Krasnystaw, Jacek Policha – komendant straży miejskiej w Krasnymstawie oraz samorządowcy i emerytowani funkcjonariusze KP PSP w Krasnymstawie.

Tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zamontowaną na budynku, ufundowali strażacy, pracownicy i emeryci komendy powiatowej PSP w Krasnymstawie. Jej uroczystego odsłonięcia dokonali: poseł Hałas, starosta Szpak, ks. Henryk Kozyra – kapelan powiatowy strażaków i policjantów oraz bryg. Dariusz Pylak – komendant powiatowy PSP w Krasnymstawie. Na koniec strażacy w akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej z Tarnogóry przemaszerował ulicami Krasnegostawu do kościoła św. Franciszka Ksawerego gdzie odbyła się msza w ich intencji. (kg)