Strzelanie na Podgórzu

Likwidacja zagrożenia w zadymionym budynku, strzelanina po zamachu bombowym w banku, obrona i ewakuacja bliskiej osoby z ostrzelanego auta to jedynie część zadań, z jakimi musieli zmierzyć się zawodnicy czwartej już edycji ogólnopolskich zawodów Protect Home and Family przeprowadzonych w ubiegłą sobotę na strzelnicy taktycznej w Podgórzu.

Czwarta już z kolei letnia edycja zawodów Protect Home and Family, określanych przez magazyny strzeleckie najbardziej realistycznymi, jedynymi w swoim rodzaju, zgromadziła na starcie kilkudziesięciu zawodników z całej Polski – funkcjonariuszy służb specjalnych, instruktorów strzelectwa i czołowych polskich strzelców dynamicznych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zaskakującymi scenariuszami zadań. Było to np. strzelanie w rzęsistym deszczu (stworzonym w upalną pogodę przez ekipę od filmowych efektów specjalnych) do ruchomego celu, likwidacja zagrożenia w zadymionym skażonym budynku, strzelanina w banku, po zamachu bombowym, połączona z autoratownictwem, obrona i ewakuacja bliskiej osoby w ostrzelanym samochodzie.

Wszystko pod presją czasu, stresu i pod bacznym okiem sędziów oceniających sposób postępowania i skuteczność działania. Prawdziwym zaskoczeniem była np. konkurencja, w której – w warunkach presji – trzeba było odnaleźć i doprowadzić do użytku, łącznie z załadowaniem taśmy nabojowej, ciężki karabin maszynowy, dotoczyć go na stanowisko i krótką serią unieszkodliwić poruszający się cel. Po zapadnięciu zmierzchu zawody zakończył wymagający tor dla sześciu najlepszych zawodników, który wymagał umiejętności posługiwania się oświetleniem taktycznym oraz nadzwyczajnej odporności na stres.

Organizatorzy – firmy PWS, QLMS i strzelnice360.pl dziękują za pomoc w organizacji zawodów Gminie Chełm, wicewójtowi Lucjanowi Piotrowskiemu oraz dzielnemu zastępowi Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stawu, który pomógł zapewnić uczestnikom zawodów ulewę w słoneczną, upalną sobotę. (red)