Świąteczne warsztaty w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie zorganizowała warsztaty, podczas których młodzież z Zespołu Szkół w Urszulinie wykonała lampiony, które doskonale podkreślą wyjątkowy charakter wigilijnego stołu. Zajęcia prowadziła Marzena Kędzierska-Wojtas.

Podczas warsztatów, które zorganizowano w piątek (13 grudnia) uczniowie zmienili się w prawdziwych artystów. Z dużą wytrwałością i zaangażowaniem, ale także z pasją pracowali nad swoimi dziełami. A nie było to łatwe, bo wymagało dużej precyzji, dokładności i cierpliwości, za to efekty zadziwiły i dały wiele radości i satysfakcji. Warsztaty pozwoliły uczestnikom rozwinąć potencjał artystyczny oraz spędzić czas w radosnej i twórczej atmosferze.

Ponadto rozwinęły wyobraźnię, a także pozwoliły na przekazanie oraz pielęgnowanie tradycji związanej z tworzeniem ozdób i dekoracji świątecznych. Miła atmosfera sprzyjała dodatkowo integracji po między uczestnikami, a wymiana doświadczeń artystycznych okazała się bezcenna.

– Wszystkie dzieci zachęcamy do tworzenia własnoręcznych ozdób, co nie tylko rozwija zdolności plastyczne, ale przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i formą spędzania wolnego czasu. Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje uczniom za udział w warsztatach oraz pani Izie Kupisz na pomoc i opiekę – mówi Monika Kędzierska z GBP w Urszulinie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here