Światowi eksperci od mechaniki

Prof. Tomasz Sadowski

Dwóch badaczy z Politechniki Lubelskiej – profesor Tomasz Sadowski oraz profesor Grzegorz Litak – znalazło się w gronie najlepszych naukowców na świecie w rankingu w dziedzinie inżynierii mechanicznej i kosmicznej w 2022 roku.

Prof. Grzegorz Litak

Prof. Tomasz Sadowski zajął 468. miejsce na świecie oraz 2. pozycję w Polsce w rankingu przygotowanym przez Research.com, platforma akademicka dla naukowców. Jest on kierownikiem Katedry Mechaniki Ciała Stałego Wydziału Budownictwa i Architektury. Naukowo zajmuje się badaniami w zakresie wieloskalowego modelowania zachowania się materiałów kompozytowych i konstrukcji inżynierskich w warunkach obciążeń mechanicznych i termicznych. Jest autorem i współautorem 12 monografii, 11 rozdziałów w monografiach, 255 artykułów w recenzowanych czasopismach. Jego H indeks w Web of Science wynosi 43, a liczba cytowań 3633.

Prof. Grzegorz Litak uplasował się na 914. miejscu na świecie oraz siódemej pozycji w Polsce. Pełni on funkcję kierownika Katedry Automatyzacji Wydziału Mechanicznego. Jest ekspertem z dziedziny dynamiki wirników w zastosowaniu do łożysk tocznych oraz w obróbce skrawaniem. W sumie opublikował ponad 300 prac, w tym około 275 w czasopismach międzynarodowych. Jego H indeks w Web of Science wynosi 33, a liczba cytowań 2530.

Ranking opiera się na skrupulatnym badaniu naukowców w Google Scholar i Microsoft Academic Graph (najbardziej znane i ugruntowane bazy bibliometryczne dostępne dla środowiska naukowego). Obejmuje tylko wybitnych badaczy z indeksem H w dziedzinie inżynierii mechanicznej i lotniczej, pokazujący, jak wydajny i skuteczny jest dany badacz w swojej dziedzinie. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here