Świętowali w maskach

24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, aby stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku obchodzone jest Święto Policji. W piątek (24 lipca) policjanci włodawskiej komendy obchodzili swoje święto.


– Obchody święta Policji we Włodawie rozpoczęły się o godz. 10:00 od mszy świętej w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie w intencji policjantów, pracowników, emerytów i ich rodzin – relacjonuje Elwira Tadyniewicz. – Następnie w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji we Włodawie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Tegoroczne obchody, ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego, miały skromniejszy niż dotychczas charakter.

W dalszej części uroczystości Komendant Powiatowy Policji we Włodawie mł. insp. Tomasz Patra wspólnie z I Zastępcą mł. insp. Krzysztofem Tatysem wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku otrzymało je 29 policjantów. Komendant gratulował wszystkim awansowanym, podziękował im za ogromny trud, zaangażowanie w codzienną służbę i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu włodawskiego. (b)