Sypnęli im śniegiem na wiosnę

Hałdy śniegu zwiezione na ul. Przeskok. Zapewne nim urzędnicy ustalą kto je tu usypał dowód rzeczowy w sprawie zniknie podtapiając sąsiednie działki

Co najmniej kilka 12-tonowych wywrotek śniegu ktoś wysypał na ul. Przeskok. Wezwana na miejsce straż miejska stwierdziła jedynie, że śnieg jest czysty więc nie ma większego problemu.


Ta część dzielnicy Za Cukrownią podczas roztopów jest zawsze zalewana. Zwalone hałdy śniegu kiedy zaczną topnieć tylko zwiększą ten problem. Mieszkańcy poskarżyli się więc urzędnikom i poprosili ich o pomoc.
– Nie wiemy, czy śnieg przywiozła prywatna firma czy służby porządkowe miasta – mówi Lidia Kasprzak-Chachaj, przewodnicząca rady dzielnicy Za Cukrownią, która poinformowała nas o sprawie.
Straż Miejska przeprowadziła w minioną środę wizję lokalną
– W naszej ocenie wysypano tu góra 3-4 wywrotki śniegu. Stwierdziliśmy, że śnieg jest czysty, a za wywiezienie takiego śniegu nie przewiduje się mandatów karnych – poinformował nas Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.
Strażnicy zrobili dokumentację fotograficzną i przekazali ją do Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz Ochrony Środowiska, który ma ustalić kto wywiózł śnieg na ulicę Przeskok. O wynikach „śnieżnego” śledztwa poinformujemy. CH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here