Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki

W weekend policjanci poszukiwali zaginionej 13-latki z gminy Bychawa, która nie wróciła na noc po tym, gdy wyszła z siostrą na gofry. Policjanci podjęli czynności poszukiwawcze przy użyciu drona i psa służbowego. Ogłoszono alarm dla całej jednostki. Dziewczynka znalazła się cała i zdrowa następnego dnia.

W sobotę włodawscy policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 13-latki z gm. Bychawa, która przyjechała z rodziną odpocząć do Okuninki. Z relacji matki wynikało, że nastolatka wieczorem wyszła na gofry ze starszą siostrą, która wróciła około północy zostawiając 13-latkę ze znajomymi. Kiedy rano matka zorientowała się, że dziewczyna nie wróciła na noc do domu, zaczęła szukać dziecka na własną rękę. Kiedy nie przyniosło to rezultatu, powiadomiła policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli intensywne poszukiwania zaginionej 13-latki. Patrole zostały skierowane do sprawdzania wszystkich możliwych miejsc przebywania nastolatki. Policjanci sprawdzali m.in. plaże, ośrodki, lokale, linię brzegową jeziora. Użyto drona z KWP Lublin oraz psa służbowego z KMP Chełm. Komendant Powiatowy Policji we Włodawie ogłosił alarm dla całej jednostki. Wkrótce policjanci zauważyli dziewczynę idącą chodnikiem od plaży. Dziewczyna nie potrzebowała pomocy medycznej i została przekazana matce.

Z uwagi na okres wakacyjny policjanci apelują do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad swoimi pociechami. Szczególnie rodzice nastolatków powinni być czujni i zadbać o powroty swoich dzieci do domu o właściwej porze, zwrócenie uwagi na towarzystwo, w którym dziecko przebywa oraz wszelkie niepokojące sygnały. (r)