Szef cofnął?

Źle zaparkował, więc przyciągnął uwagę drogówki. Mandat za postój w miejscu niedozwolonym może być jednak niczym, bo w trakcie kontroli okazało się, że licznik samochodu jest cofnięty o nieml 120 tys. km, a za to przestępstwo grozi nawet 5 lat więzienia.

– Policjanci włodawskiej drogówki podjeli interwencję wobec kierowcy dostawczego Forda Transit, który zaparkował w niedozwolonym miejscu na ul. Rynek we Włodawie – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Podczas kontroli funkjonariusze zauważyli nieprawidłowości pomiędzy stanem licznika a informacjami wynikającymi z ostatniego badania technicznego.

Po zweryfikowaniu okazało się, że licznik zostal cofnięty o prawie 120 000 km. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, skąd wzięły się te rozbieżności. Tłumaczył, że auto należy do jego szefa. Teraz włodawscy policjanci będą weryfikować oraz wyjaśniać dokładne okolicznosci w jakich doszło do zmian wskazań licznika i kto ponosi za to odpowiedzialność. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. (bm)