Sześć stołków, dziewięcioro kandydatów

Minął termin składania dokumentów do konkursów na dyrektorów chełmskich placówek oświatowych. O sześć stanowisk ubiega się dziewięcioro kandydatów. Konkursy mają odbyć się w dniach 15-16 lipca br.

Konkursy odbędą się w sześciu placówkach oświatowych, podległych miastu: w Szkole Podstawowej nr 7, Szkole Podstawowej nr 11, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych oraz Przedszkolu Miejskim nr 12. Komisje konkursowe przesłuchają kandydatów 15 i 16 lipca.

W sumie zgłosiło się dziewięcioro chętnych. Jak udało się nam ustalić nieoficjalnie, w gronie kandydatów znalazł się wizytator kuratorium oświaty, Dariusz Sułkowski, wieloletni były działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, dzięki któremu piastował m.in. funkcję dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Dubience, czy też był radnym powiatowym. W ostatnich latach Sułkowski, po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, nagle zapałał miłością właśnie do tej partii.

Z kolei o fotel dyrektora SP nr 11 chce powalczyć Beata Duda-Kalisio, była wicedyrektor wygaszanego Gimnazjum nr 6, w budynku którego obecnie mieści się „Jedenastka”, kiedy funkcję dyrektora „Szóstki” sprawowała Dorota Cieślik, obecna szefowa Departamentu Edukacji i Sportu w chełmskim magistracie.

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że o dyrektorskie stanowisko rzekomo mają zabiegać Hanna Elak, która przegrała ostatnio konkurs na dyrektora SP w Stołpiu i Jolanta Konopko, nauczyciel muzyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chełmie. (s)