Szkoła z certyfikatem

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie to szkoła wyróżniająca się innowacyjną postawą w nauczaniu oraz współpracą z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Potwierdzeniem tego jest przyznanie placówce certyfikatu „Szkoła Innowacji”.

Projekt certyfikacji szkół odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin oraz Kuratora Oświaty w Lublinie. Certyfikat przyznawany jest szkołom kształcącym na najwyższym poziomie, kształtującym postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność. Kapituła składająca się z przedstawicieli Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, kuratorium oświaty, szkół oraz mediów doceniła realizowane w szkole projekty, w ramach których młodzież od kilku lat odbywa praktyki zawodowe w Grecji („Modrzak na rynku pracy” realizowany ze środków POWER).

Dostrzegła modernizację pracowni i klasopracowni gastronomicznych, informatycznych, hotelarskiej i samochodowej, rozbudowę bazy szkolnej o boisko ze sztuczną nawierzchnią. Szkoła otrzymała również punkty za realizację kursów doszkalających (barystyczny, barmański, operator wózka widłowego, grafika komputerowa, bezpieczne usuwanie azbestu, kurs w zakresie diagnostyki pojazdów samochodowych realizowany w centrum szkoleniowym Boscha), realizację projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który znacznie powiększył szkolny księgozbiór.

Doceniono również sukcesy młodzieży w olimpiadach i konkursach na szczeblu wojewódzkim o ogólnopolskim. Certyfikat „Szkoła Innowacji” został wręczony dyrektorowi ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie – Eugeniuszowi Omelczukowi podczas uroczystej gali. Wniosek do Kapituły opracowały Anna Jańczak i Małgorzata Oleniak. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here