Szlakiem Tadeusza Kościuszki

Po malowniczych, zwłaszcza o tej porze roku, szlakach Strzeleckiego Parku Krajobrazowego wędrowali uczestnicy 53. Rajdu „Kościuszkowskiego”, zorganizowanego przez Oddział PTTK w Chełmie, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Koło Łowieckie nr 67 „Krogulec” w Lublinie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Chełmie i Urzędu Miasta Chełm.


Szlakiem Tadeusza Kościuszki wędrowało około stu turystów z Chełma, Sawina, Strachosławia i Okszowa w wieku od 3 do 80 lat. Uczestnicy rajdu zwiedzili zespół dworsko-parkowy Kastorych w Raciborowicach, pałac myśliwski Zamoyskich w Maziarni Strzeleckiej oraz Kopiec Kościuszki w Uchańce usypany na pamiątkę bitwy z 1792 roku. Zakończenie rajdu odbyło się przy Domku Myśliwskim w Stanisławówce. Na utrudzonych turystów czekały kiełbaski, herbata i słodycze.

Rozegrano też konkurs krajoznawczy, w którym zwyciężył Mikołaj Kloc z SKKT „Dreptak” z ZS w Sawinie. Drugie miejsce zajęła Monika Spodniewska z Koła Turystycznego „MłoDziK” z MDK Chełm, a na trzecim uplasował się Eryk Kolanowski z sawińskiego „Dreptaka”. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe znaczki rajdowe, opisy krajoznawcze oraz potwierdzenia zdobycia kolejnych punktów na odznaki turystyczne. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here