Szpital jak nowy

Nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych powstał w końcu przy szpitalnej przychodni w Chełmie. Ale nie tylko tym może pochwalić się lecznica. Sam budynek zmienił się nie do poznania. Nowa elewacja i podświetlane logo robią wrażenie.

Budynki chełmskiego szpitala mają już swoje lata. A przez wiele ostatnich niszczały z powodu braku funduszy na remonty. Pacjenci skarżyli się na szpary w oknach, cieknące sufity a także zdezelowany podjazd dla niepełnosprawnych, którym osoby na wózkach i o kulach mogły z trudem dostać się do głównego budynku przychodni. Zmiany, które zaszły w szpitalu w ostatnich dniach mogą pacjentów zaskoczyć.

Budynek głównej przychodni ma nową elewację, okna i drzwi wejściowe, nad którymi zainstalowano podświetlaną nazwę szpitala. Jest też nowy podjazd dla niepełnosprawnych. – Remont z zewnątrz już się zakończył, teraz trwa przebudowa wewnątrz przychodni – mówi Mariusz Kowalczuk, zastępca dyrektora ds. administracyjnych w szpitalu w Chełmie. – Koszt tego zadania szacujemy na ok. 1,8 mln zł.

Ale nie tylko budynek poradni zmienił się nie do poznania. W ramach tego samego projektu trwa kompleksowy remont pawilonów A, B i C, w których mieszczą się m.in. oddziały opiekuńcze, zakaźny i psychiatria. – Inwestycja zakłada wykonanie ociepleń fundamentów, ścian i dachu, modernizację centralnego ogrzewania, przebudowę przyłącza ciepłowniczego, wymianę okien i drzwi – dodaje M. Kowalczuk.

Wcześniej wyremontowany został już budynek tzw. starego szpitala, w którym znajduje się punkt szczepień, a docelowo ma być centrum rehabilitacji. Jedyne co pozostało do remontu to usiane dziurami wewnętrzne drogi. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here